elektroinstalace osvětlení

Mezi důležité požadavky na elektroinstalaci obytných prostor určitě patří i řešení osvětlení. A právě nejen volba designu osvětlovacích těles rozhoduje o atmosféře, kterou si chcete vytvořit. Moderní a inteligentní elektroinstalací SmartHouse si můžete dopřát pohodlí, kterého při použití běžné elektroinstalace nelze dosáhnout.

Jednotlivé ovladače jsou propojené s řídicí jednotkou, která dává povely koncovým zařízením. Tento způsob vám dává možnost ovládat jedním ovladačem i několik světel. A pokud se časem rozhodnete, že ovladačem chcete spínat i jiné světlo, stačí jen říct a bez jakéhokoliv stavebního zásahu toho docílíme jednoduchou změnou v nastavení řídicí jednotky.

Na SmartHouse umí ovládat například:
  • Klasické žárovky
  • Halogenové žárovky 230 V
  • Halogenové žárovky 12 V napájené z transformátoru (elektronické trafo umožňuje stmívaní)
  • Zářivky (pro stmívání s předřadníky)
  • Dio světla (SH Dio se změnou barvy)
  • LED včetně RGB
druh světla druh světla druh světla
Pohybem spínaná světla

Jdete v noci na toaletu, do kuchyně, po schodech do obývacího pokoje nebo na zahradu a nevidíte ovladač osvětlení? V tom případě je pro vás ideálním řešením pohybové čidlo, které jakmile vás zaregistruje, samo sepne osvětlení. A to buď jednotlivá tělesa, nebo vám rozsvítí „světelnou cestu“ až do vašeho cíle. Důležité je vědět, jaká má být oblast zachycení, v níž je snímač schopen pohyb registrovat,a zda má pohybové čidlo reagovat na pohyb prostorově, nebo v rovině.

spínání pohybem
Plynulá změna intenzity osvětlení

Chcete využívat pro různé příležitosti jiné intenzity osvětlení? Nechcete dostat v noci „přímý zásah“ od osvětlení? SmartHouse dovede plynule měnit intenzitu osvětlení. Tímto způsobem si můžete volit různé světelné scény pro různé příležitosti. Také si můžete zvolit plynulé rozsvícení světel z nulové intenzity až po vámi zvolenou. Stmívaná světla je možné použít téměř pro všechny druhy osvětlení. Vhodným zvolením intenzity osvětlení si můžete zpříjemnit různé příležitosti, ale i zajistit ekonomické využívání osvětlení.

plynulá změna plynulá změna plynulá změna
Dio světlo – elegantní osvětlení

Netápejte ve tmě! Posviťte si Dio světlem! V noci vás bezpečně provede domem a při tom neoslní. Energeticky extrémně nenáročné osvětlení s příjemným svitem a volbou barvy, které je připojené na systém SmartHouse, a tudíž nezávislé na výpadku elektrické energie. Každý den můžete mít jinou barvu osvětlení, Dio světlo totiž umožňuje změnu barvy v různých odstínech.

dio svetlo dio svetlo dio svetlo
Světla spínaná v závislosti na intenzitě světla

Venku se už pomalu stmívá a se 30 % intenzitou se rozsvěcují světla na zahradě a před domem. SmartHouse umí rozpoznat intenzitu světla a podle toho zajistí rozsvícení nebo zhasnutí světel.

světla spínaná světla spínaná světla spínaná
Centrální ovládání světel

Zapomněli jste zhasnout v patře? Nevracejte se. Stačí zmáčknout jediné tlačítko na displeji u vchodových dveří a všude bude zhasnuto.

centralní ovládaní centralní ovládaní centralní ovládaní

SmartHouse © 2008 - 2010 info(at)smarthouse.cz

Webové stránky CLEVERdesign © 2008